„Nejsi-li hvězda, pak to ještě neznamená, že
musíš být stůj co stůj mrakem.” - anonym

SPOLU Olomouc

je nestátní nezisková organizace, která od roku 1995 podporuje lidi se zdravotním primárně mentálním postižením při seberalizaci v běžném prostředí města Olomouce a okolí

Vážení návštěvníci stránek SPOLU Olomouc, omlouváme se za neaktuálnost informací uvedených na našich stránkách. V současné době pracujeme na nové podobě webových stránek. Kontaktní údaje, materiály ke stažení a info o službách jsou aktuální a můžete je využít.
Děkujeme za pochopení.

puntik

Vernisáž výtvorů z kurzu Arteterapie

V úterý 21. 5. 2019 se na závěr kurzu Arteterapie uskutečnila v Místnostech sociální aktivizace SPOLU Olomouc vernisáž. Účastníci kurzu zde představili své výtvory z předchozích 10 setkání. V rámci těchto setkání, podpořených Ministerstvem kultury České republiky, rozvíjeli své tvůrčí schopnosti, fantazii, spolupráci s ostatními, ale i schopnosti udržet svůj prostor a hranice, pracovat s emocemi. Více v odkazu.

IMG_20190521_155355.jpg


Program měl prohloubit schopnost uživatele spolupracovat s lidmi kolem něj, komunikovat ve skupině, zvyšovat adaptabilitu na měnící se prostředí, reagovat na nabídnutou aktivitu vlastním tvořivým způsobem, přemýšlet nad přítomností, ale i plány do budoucnosti. To vše prostřednictvím výtvarných technik i nových médií (fotografie, video, promítání, práce se světlem, živé sochy apod.). Nejednalo se o běžnou výtvarnou výchovu, ale hlavně o prožitkové aktivity a následnou sebereflexi, sdílení.

Návštěvníci vernisáže byli velmi zaujati.

puntik

PŘILOŽENÉ SOUBORY:

Slovo vedocí při zahájení
Představení tvůrčí techniky I.
Představení tvůrčí techniky II.
Poslední společné dílo