„Nejsi-li hvězda, pak to ještě neznamená, že
musíš být stůj co stůj mrakem.” - anonym

SPOLU Olomouc

je nestátní nezisková organizace, která od roku 1995 podporuje lidi se zdravotním primárně mentálním postižením při seberalizaci v běžném prostředí města Olomouce a okolí

Vážení návštěvníci stránek SPOLU Olomouc, omlouváme se za neaktuálnost informací uvedených na našich stránkách. V současné době pracujeme na nové podobě webových stránek. Kontaktní údaje, materiály ke stažení a info o službách jsou aktuální a můžete je využít.
Děkujeme za pochopení.

puntik

Program Hopsa Hejsa, 31. 5. - 3. 6. 2019

Na přelomu května a června se skupina 8 lidí s mentálním postižením a 5 asistentů SPOLU Olomouc sešli v Olomouci na hlavním vlakovém nádraží. Nasedli do vlaku a vydali se směr Ramzová, kde se ubytovali na chatě Ramzovské sedlo.

V průběhu celého pobytu účastníci společně s asistenty navštěvovali místní bazén se slanou vodou, kde se otužovali, relaxovali a prostřednictvím pohybu ve vodě pracovali na rozvoji své kondice.
Ke sportovním aktivitám využili také místní fotbalové a antukové hřiště.
Účastníci však nezůstali jen v Ramzové a pěší turistikou se vydali do Ostružné, kde navštívili místní pivovar a expozici hudebních nástrojů. Vyšlápli si také na Šerák.
Po celou dobu konání programu podporovali asistenti účastníky v udržení a rozvoji samostatnosti v sebeobsluze a při běžných denních činnostech.


Pobyt se uskutečnil v rámci projektu „Hopsa hejsa“, který finančně podpořil také Olomoucký kraj.

HH2.JPGHH1.JPGHH3.JPGHH4.JPG