Co nás baví na práci ve Správní radě?

A proč jsme se stali patrony SPOLU Olomouc? 

 Lidé ze Správní rady

Zeptali jsme se (nejen) na jejich práci ve Správní radě

Mgr. Daniela Maštalířová, DiS.

Předsedkyně Správní rady

Dančo, jak bys popsala svou práci předsedkyně Správní rady?                         Podpora a podílení se na chodu organizace, práce s lidmi a pro lidi.

Řekni jedno slovo, kterým popíšete svoji práci.                                                           Inspirativní

Co děláš, když večer nemůžeš usnout?                                                                         Za posledního půlroku se mi to nestalo a myslím si, že ani dlouho nestane (syn Vojtěch)😊 Ale pokud přece jen, tak mě zaručeně uspí příjemný hlas Jiřího Dvořáka v audioknize "Mnich, který prodal své ferrari".


Kdyby zvířata uměla mluvit, s kterým by sis nejraději popovídala a proč?           Delfín, nejen, že je velmi inteligentní, aktivní a společenský, ale ke spánku využívá jen polovinu mozku, druhou hemisférou je bdělý, přičemž obě poloviny může střídat 😊 (člověk by pak nebyl unaven z nedostatku kvalitního spánku, viz otázka výše). A co čem bych si s ním popovídala? O jeho hravosti, lehkosti, aktivitě a společenskosti v hloubkách nedozírných moří.


Hana Nepejchalová

Členka Správní rady

Hani, co pro tebe znamená práce ve Správní radě a co tě na této práci baví?

Mít možnost podílet se na chodu SPOLU Olomouc a tlumočit potřeby neformálních pečovatelů a jejich rodinných příslušníků nebo osob blízkých. Prostě chci být u toho. Baví mě kreativita. Jedním slovem Intenzivní.

Jakou bys chtěla být pohádkovou postavou?

Rákosníček.

Co bys dělala, kdybys našla tučňáka v mrazáku?

Nabídla bych mu chladničku, je tam tepleji.


Ing. arch. Zdeňka Pospíšilová

Členka Správní rady

Zdeno, co pro tebe znamená práce ve Správní radě a co tě na této práci baví?

SPOLU mě baví jako dům, který jsem pomáhala stavět. Jak jinak, když jsem původní profesí architekt. Těší mě, že vyrostl na dobrých základech, které unesou dostavby, přístavby a nadstavby a všechny renovace, které jsou časem potřeba, aby se z domu nestala ruina. Je blaho sledovat, jak dům kypí životem a plní funkci, pro kterou byl postaven.

Stále mě těší podílet se na jeho správě i spolurozhodovat o tom, kde jaká cihla patří. Je to můj závazek a zodpovědnost vůči lidem s mentálním postižením, na jejichž podporu jsem před lety SPOLU Olomouc spoluzakládala.

Sem tam pomůžu SPOLU i jinak. S výroční zprávou, s dobročinnou aukcí, zprostředkováním sponzora. To je další strana téže mince. Pro radost a pro užitek...

Jak si představuješ perfektní sobotní ráno?

Na chalupě u lesa, obklopena zvuky přírody. Tetelím se blahem a dobíjím baterky. Tu představu se mi podařilo dohonit. V sobotu po ránu jsem dobitá a blažená. Heurékáááá...Anna Tomášková

Členka Správní rady

Aničko, co obnáší tvá práce ve Správní radě a co tě na této práci baví?

Jako členka Správní rady se snažím hlavně šířit a chránit dobré jméno, hodnoty a vizi organizace. Na své práci mám ráda různorodost.

Jak si představuješ perfektní sobotní ráno?

Žádný budík, vůně čerstvé kávy, snídaně do postele.Helena Kapounková

Členka Správní rady

Heli, co se ti líbí na práci ve Správní radě a co tě na tom baví?

Líbí se mi a baví mě být SPOLU.

Jaké filmy sleduješ pořád dokola a nikdy Tě neomrzí?

Bohemian Rhapsody.

Když ne dnes, tak kdy?

Kdykoli.

Patroni SPOLU Olomouc

Anna a Břetislav Gazdovi

Patroni SPOLU Olomouc

Co pro vás znamená být patrony SPOLU Olomouc?

Nemáme rádi lhostejnost. Lidé s mentálním postižením jsou pořád nějak mimo společnost, lidé nevědí jak se k nim chovat. Chtěli jsem to aspoň trošku změnit. A proto jsme si SPOLU Olomouc vybrali. Jejich klienti jsou lidé absolutně upřímní, nezáludní, je nám mezi nimi dobře. A máme je opravdu rádi.

Aničko, pokud by jsi měla žít v jiné zemi - ve které a proč?

Chtěla bych žít ve Skotsku. Táhne mě to tam, mám pocit, že jsem tam prožila některý ze svých předchozích životů.

Jak si představuješ perfektní sobotní ráno?

Perfektní sobotní ráno si představuji na terase chaty uprostřed lesa, sluníčko svítí, kromě zpěvu ptáčků vnímám absolutní klid a pohoda. Kafíčko a k němu moje oblíbené koláčky :-)