SPOLU Olomouc

Lidi s mentálním postižením a jejich práva podporujeme od roku 1995

Naším posláním je podporovat a naplňovat práva, potřeby a zájmy lidí se zdravotním, primárně s mentálním postižením, a podporovat jejich začlenění do běžného života.

Toto poslání naplňujeme kontinuálně od roku 1995, prostřednictvím našich pracovníků a dobrovolníků, i díky podpoře a finančním darům těch, komu naše práce přijde smysluplná a důležitá. Do budoucnosti se díváme s nadějí, že společný život lidí s postižením a bez je pro obě strany obohacující a přínosný.

Naše hlavní činnosti

Poskytujeme sociální služby

Lidem s mentálním postižením, případně s kombinovaným postižením, nabízíme sociální služby Osobní asistence, Sociální rehabilitace, Odlehčovací službu a Sociálně aktivizační programy.

Organizujeme akce pro veřejnost

Pravidelně pořádáme benefiční a kulturní akce, např. každoroční Fimfárum či Dobročinnou aukci současného výtvarného umění. Pro podporu vlastní činnosti realizujeme veřejnou sbírku a další akce.  

Aktivně se podílíme na osvětě

Hájíme práva lidí s mentálním postižením a jsme aktivní v osvětové a propagační činnosti.

Pořádáme volnočasové aktivity

Pro lidi s mentálním postižením organizujeme jednorázové a pravidelné volnočasové aktivity (zájmové kroužky, víkendové pobytová akce HOPSA HEJSA), Setkávání.

Podporujeme mezioborovou spolupráci

Spolupracujeme s dotčenými samosprávnými orgány při tvorbě, realizaci a monitorování komunitních plánů sociálních služeb a plánů vytváření rovných příležitostí pro lidi s mentálním postižením.  Spolupracujeme taky s dalšími odborníky a organizacemi, které podporují lidi s postižením v běžném životě.

Věnujeme se poradenství a vzdělávání

Poskytujeme poradenství v oblasti sociálních a návazných služeb, pořádáme akreditované kurzy pro asistenty lidí s mentálním postižením.

Naši práci podporují

... a mnoho dalších. Zapojte se i Vy. Možností, jak nás podpořit, je tolik, kolik je lidí.

Pravidelně pořádáme dobročinnou aukci současného výtvarného umění

Aktuálně 

Fimfárum 2023

16.05.2023

Ani letos nebude chybět stálice aktivit SPOLU Olomouc- FIMFÁRUM – festival tvořivosti a fantazie lidí s postižením i bez. Festival tvořivých aktivit a zábavy pro děti i dospělé se koná od pátku 23. června do neděle 25. června 2023 v prostorech DDM Olomouc (třída 17. listopadu 47 a blízké okolí) a v Bezručových sadech.

Chcete poznat nový kout Olomouckého kraje a strávit prodloužený víkend s partou vrstevníků a asistentů? Pak neváhejte a přihlašte se na HOPSA HEJSA X. Tentokrát vyjedeme do prostředí Kralického Sněžníku do Kralické chaty. Na programu bude spousta pohybu, hry, procházky, zábava.

Dnes trochu jiný příspěvek - Svatka několik let pracovala ve SPOLU Olomouc - nejprve jako asistentka a poté jako koordinátorka AR programů. Osud ji do cesty přihrál skvělého manžela, tři krásné děti, ale bohužel také velké zdravotní komplikace, které Svatku upoutaly na lůžko. Společně se Svatkou, její rodinou a přáteli jsme zveřejnili na Donio.cz...