Nabízíme

Sociální služby pro uživatele a aktivity pro veřejnost

Podporu pro Vás nebo Vaše blízké

Sociální služby

Služba
Osobní asistence

Potřebujete asistenta, abyste mohli dělat co Vás baví, plavat, chodit do knihovny, zajít do kina,.. Taky potřebujete, aby Vám někdo pomohl doma s vařením a úklidem?

Služba Sociálně aktivizační služba

Chcete poznat nové lidi, najít si přátele? Chcete trávit čas ve společnosti?
Zajímá Vás, jaká jsou Vaše práva? Chcete se naučit předcházet rizikům
a vést aktivní život?

Služba
Sociální rehabilitace

Chcete si najít nebo změnit práci? Končíte školu a nevíte, kam pak? Chcete poradit, jak si najít práci a vydržet v ní? Chcete se odstěhovat a naučit se žít sám/a?

Pokud nevíte, co vybrat, rovnou nám zavolejte na telefonní číslo 585 228 686.

Akce a aktivity pro klienty i veřejnost

Pravidelné i jednorázové akce, volnočasové, vzdělávací aktivity, charitativní akce

Setkávání

Chcete se potkat a seznámit s novými lidmi, popovídat si, uplatnit v praxi naučené dovednosti, objevit nová místa? Právě k tomu je určeno pravidelné Setkávání, které pořádáme 12x do roka na různých místech v Olomouci.

Setkávání je příležitostí pro sdílení, získávání nových zážitků, přátel, i pro rozvoj samostatnosti, komunikačních dovedností, a v neposlední řadě uplatnění dovedností, které si účastníci osvojili v rámci sociálních služeb SPOLU Olomouc.

Místa pro Setkávání jsou vybírána dle aktuálních možností kaváren, restaurací a jejich výběr reflektuje i oblibu některých míst u účastníků a bezbariérovost. Místa se obměňují, aby i lidé s postižením měli možnost poznat nová místa v Olomouci, která následně mohou využít pro setkání s kamarády, rodinou.

Setkávání je otevřené všem zájemcům, není potřeba se na něj dopředu přihlašovat. Aktuální pozvánky najdete na našem Facebooku.

Hopsa Hejsa

Vícedenní volnočasový pobyt (zpravidla 4 denní) pro všechny, kteří chtějí poznávat nová místa a aktivně strávit prodloužený víkend. Je určen pro lidi s mentálním postižením. Hopsa Hejsa se koná zpravidla 2x ročně.

Pokud máte zájem se dozvědět více, kontaktujte nás na ochotova(et)spoluolomouc.cz nebo zavolejte na 739 000 720 a sledujte aktuální pozvánky na našem Facebooku.

Sporťák

Pravidelný volnočasový program SPORŤÁK pro všechny, kterým se chce běhat, posilovat, plavat, tančit, poznat nové sportovní aktivity. Je určen pro lidi s mentálním postižením a je zaměřen na rozmanité pohybové aktivity v tělocvičně, venku nebo dalších sportovištích.

SPORŤÁK probíhá každé úterý 16:00 - 18:00, zázemí nám poskytuje FIT-KO v Best Sportcentru.

Pokud máte zájem se dozvědět více, kontaktujte nás na ochotova@spoluolomouc.cz nebo zavolejte na 739 000 720 a sledujte aktuální pozvánky na našem Facebooku

Festival Fimfárum

Od roku 1996, vždy v červnu, pořádáme Fimfárum, víkendový festival tvořivosti a setkávání se, s cílem vytvořit čas a prostor pro potkávání a vzájemné poznávání lidí s mentálním postižením i bez.

Čas prožitý společně při tvořivých aktivitách a zábavě dává prostor pro společné zážitky a pomáhá překonávat vzájemné bariéry.

Lidem s mentálním postižením, (část z nich žije celoročně v domovech pro osoby se zdravotním postižením) je vytvořena příležitost začlenit se během festivalu do komunity města Olomouc, navázat nové kontakty a vzájemně se poznat s mladými lidmi s i bez zdravotního postižení, žijícími nebo studujícími v Olomouci.

Tvořivé a kulturní aktivity plní účel přirozeného mostu pro komunikaci a při odstraňování předsudků a bariér v myslích lidí a otevírají Olomouc a blízké okolí jako místo kulturního a aktivního vyžití.

Dobročinná aukce současného výtvarného umění

Tuto kulturní a fundraisingovou událost pořádáme pravidelně od roku 1999, do loňského roku proběhlo již 17. ročníků. 

Cílem aukce je finančně podpořit poskytování terénních sociálních programů, které pomáhají lidem se zdravotním, primárně s mentálním postižením vyrovnávat jejich handicap a vést soběstačný a naplněný život. Více


Kurz pro asistenty lidí s mentálním postižením

Od roku 2004 pravidelně realizujeme Kurz pro asistenty lidí s mentálním postižením, který vychází ze specifik práce asistenta ve SPOLU Olomouc. Tento kurz má od roku 2010 udělenou akreditaci MPSV (ve 4 letých cyklech se Kurz reakredituje). Kurz je realizován ve skupině 12 účastníků, vedou jej dva zkušení lektoři a celková dotace je 24 hodin.

V roce 2017 jsme vyslyšeli poptávku asistentů po návazném kurzu a úspěšně jsme akreditovali Kurz pro asistenty lidí s mentálním postižením II., který je určen zkušeným asistentům, kteří v organizaci pracují déle a absolvovali Kurz I. před více než rokem. Kurz je rovněž určen pro 12 účastníků, vedou jej dva zkušení lektoři a celková dotace je 24 hodin.

Pro více informací a aktuální termíny nás kontaktujte.

Školicí akce a kurzy externích dodavatelů

Pro pracovníky v sociálních službách realizujeme akreditované kurzy od externích dodavatelů a pořádáme školicí akce vedené sociálními pracovníky organizace nebo externími dodavateli. Při volbě témat školení vycházíme především z poptávky pracovníků. Pravidelně pořádáme školicí akci "Asistence u člověka na vozíku", kterou společně vedou sociální pracovník a uživatel služeb SPOLU Olomouc. 

Pro více informací nás kontaktujte nebo sledujte náš Facebook.

Veřejná sbírka

Od 1. 7. 2017 pořádáme veřejnou sbírku pod názvem "Podpora sociálních programů pro lidi s mentálním postižením". Číslo sbírky je KUOK/54067/2017/OK/7895, zde osvědčení sbírky. Více

Podívejte se, kdo u nás pracuje

Pro naši práci je důležitá vzájemná důvěra, respekt a zájem.