Aktuálně
ve SPOLU se stále něco děje nebo připravuje

WORKSHOP SVÉPRÁVNOST A OPATROVNICTVÍ U LIDÍ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Zveme Vás na seminář na téma Svéprávnost a opatrovnictví pro lidi se zdravotním postižením.
Jeho cílem je zprostředkovat informace o nové právní úpravě svéprávnosti, otázce opatrovnictví a podpory při právních úkonech. Právník Jan Strnad a sociální pracovnice Veronika Škopová z organizace Quip budou odpovídat na konkrétní dotazy účastníků k této problematice. 

Kdy: 10. 10. 2019 od 16:00 do 19:00

Kde: Magistrát města Olomouce, zasedací sál, Hynaisova 10, Olomouc

Přihlásit se můžete telefonicky nebo mailem u Jany Ochotové (telefonicky na 739 000 720, emailem na ochotova@spoluolomouc.cz). Po potvrzení přihlášení vám zašleme podklady k platbě. Účastnický poplatek je 100 Kč (držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P zdarma).

Ve dnech 1. - 4. listopadu 2019 se uskuteční v rámci projektu "Hopsa hejsa", který finančně podpořil také Olomoucký kraj, další pobytová akce ve formě prodlouženého víkendu, tentokrát v Horní Lipové.

Od září 2019 probíhá volnočasový program SPORŤÁK, který je určen pro lidi s mentálním postižením a je zaměřen na rozmanité pohybové aktivity v tělocvičně, venku nebo dalších sportovištích. V současné době je kapacita programu naplněná.

Na přelomu května a června se skupina 8 lidí s mentálním postižením a 5 asistentů SPOLU Olomouc sešli v Olomouci na hlavním vlakovém nádraží. Nasedli do vlaku a vydali se směr Ramzová, kde se ubytovali na chatě Ramzovské sedlo a strávili zde několik dní.