Co se nám daří v AR programech

14.07.2020

"Panu T. je 32 let. Je rád ve společnosti lidí, působí kamarádsky, spíše nesměle, ale pokud se cítí s někým dobře, dokáže být vtipný a mluvný. Pracuje v Chráněné dílně.

AR programy využívá již 8 let. Obvykle se účastnil skupinových programů se sportovní tematikou a jednodenních či pobytových programů, na kterých poznával nová místa a příležitosti k trávení volného času a setkávání s lidmi mimo rodinu.

V létě svému klíčovému pracovníkovi projevil přání, že by velmi rád hrál pravidelně florbal. Klíčový pracovník mu pomohl najít skupinu mladých mužů a po dobu několika týdnů jej na florbal doprovázel. Naučil pana T. bezpečně docházet z domova na místo srazu. Pomohl mu porozumět zvyklostem ve skupině, ukotvit pravidla hry, zjistit, na koho se může obrátit v případě potíží, u koho platit účastnický poplatek. Po celou dobu se snažil jednat spíš jako spoluhráč než jako asistent.

Svoji podporu postupně umenšoval a asi po třech měsících pan T. šel do florbalu poprvé sám. V rámci následujících dvou setkání s klíčovým pracovníkem probrali poslední podrobnosti a od té doby je pan T. při této sportovní aktivitě samostatný."