Zahrajte si na Ježíška s Moravským divadlem

07.12.2022

Moravské divadlo dlouhodobě podporuje charitativní projekty. V prosinci přichází s benefiční akcí Zahrajte si na Ježíška, která má za cíl zprostředkovat divadelní zážitek klientům místních neziskových nebo příspěvkových organizací, pro které je jinak návštěva divadla z různých důvodů složitá nebo nemožná. Akce bude probíhat od 5. do 21. prosince, kdy mohou zájemci zakoupit benefiční dárkový šek v libovolné hodnotě a věnovat ho vybraným organizacím Paměť národa Střední Morava, Člověk v tísni, SPOLU Olomouc, Sociální služby statutárního města Olomouce nebo Sociální služby Olomouckého kraje.

"Kultura je jednou ze základních lidských potřeb, která mj. umožňuje, aby člověk mohl kriticky přemýšlet. A proto jsme se rozhodli utužit sounáležitost v rozdělené společnosti tím, že usnadníme přístup na kulturu sociálně ohroženým osobám," sdělil k akci ředitel Moravského divadla David Gerneš a dodává, že benefice má podpořit seniory, osoby s handicapem nebo rodiny s nízkými příjmy.

Benefiční dárkový šek s libovolnou hodnotou mohou fyzické i právnické osoby zakoupit osobně v pokladně divadla nebo online na www.mdol.cz a poté jej poslat na email pokladna@mdol.cz s informací, kterou organizaci chce dárce podpořit. 

Dárkový šek má platnost jeden rok od zakoupení a jeho výhodou je, že si klienti sami zvolí vysněné představení a termín, který jim bude vyhovovat. S nákupem dárkového šeku návštěvník obdrží darovací certifikát Moravského divadla, který může posloužit jako vánoční dárek pro rodinné příslušníky nebo přátele, jejichž jménem jej zakoupí.