Benjamínek mezi službami SPOLU Olomouc

16.04.2021

"Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří se zasloužili o to, aby se podařilo ve Spolu rozjet odlehčovací službu. V pátek jsme ji poprvé využili a je to super. Po dlouhé době jsme měli možnost strávit 2 hodiny sportem na koloběžkách, a to s manželem společně, nikoliv obvyklým způsobem - teď jedu já a ty jsi s Martínkem a pak obráceně.Už se moc těšíme až bude jaro opravdu jarem a my začneme Odlehčovačku využívat častěji."
Zpětná vazba rodičů, jejichž syn již Odlehčovací službu využívá.

Odlehčovací služba SPOLU Olomouc je nováčkem v portfoliu poskytovaných služeb. Službu jsme začali poskytovat v lednu 2021 na základě poptávky pečujících osob. Odlehčovací služba umožňuje, aby člověk s mentálním postižením zůstal ve svém domácím prostředí a měl zachován běžný způsob svého života, včetně obvyklých aktivit a zvyků. Zároveň umožní pečující osobě vyřídit si běžné záležitost, odpočinout si, nebo si např. zajít zasportovat, do kina. Služba řeší i případné krizové situace, kdy musí pečující osoba odjet do nemocnice.

Pokud Vás Odlehčovací služba zajímá a chcete se dozvědět více informací, kontaktujte vedoucí služby Bc. Vendulu Solovskou tel. 731 186 742.